مرداد ۳۰, ۱۴۰۰ مدیر سایت

تاثیر مبل شویی درگرد و غبار زدایی و طول عمر مبلمان

امروزه استفاده از مبلمان نه فقط در منازل که در محل کار هم بیشتر شده است و به این ترتیب در معرض آلودگی قرار گرفتن آنها هم به مراتب افزایش پیدا کرده است. مبل شویی اگر به شکل کاملا تخصصی صورت بگیرد، می تواند تمامی آلودگی که بر روی پارچه و حتی داخل فوم مبل نفوذ کرده است را کاملا از بین ببرد.

در این میان شاید وقتی کلمه آلودگی را می شنویم فورا ذهن ما به سمت انواع لکه نوشیدنی ها و غذاها برود اما بد نیست بداند که وجود گرد و خاک هم دست کمی از آلودگی های دیگر ندارد.

تاثیر گرد و غبار در طول عمر مبلمان

تاثیر گرد و غبار در طول عمر مبلمان

گرد و خاک و آلودگی بر روی مبل ها

گرد و خاک همه جا هست. کافیست صبح خانه خود را گردگیری نمایید و روز بعد در همان زمان دوباره سری به میز و صندلی و اشیاء دکوری خود بزنید تا ببینید که ذرات گرد و خاک روی آنها چه خودنمایی می کنند!

پس به این ترتیب گرد و خاک به همین اندازه بر روی مبلمان منازل هم می نشیند اما با این تفاوت که خیلی به چشم نیامده و در ظاهر خیال می کنیم که مبل های ما تمیز هستند.

گرد و خاک می تواند برای پوست انسان خطرآفرین باشد. به عبارتی با کمک همین ذرات گرد و غبار حتی  میکروب ها هم می توانند جا به جا شوند. انواع ذرات میکروسکوپی که در فضا معلق هستند و قابلیت رویت ندارند در میان این گرد و غبار وجود دارند که می توانند به راحتی سبب نقل و انتقال میکروب و بیماری شوند. ذراتی که حین تنفس، عطسه و سرفه از گلوی افراد مختلف در هوا منتشر میشوند، همراه با گرد و خاک بر روی سطوح می نشینند و می توانند خیلی راحت به بدن افراد دیگر بخصوص کودکان نوپا وارد شوند. کودکانی که چهاردست‌وپا بر روی زمین حرکت می کنند و هر چیز را از روی زمین و مبل برداشته و در دهان می‌گذارند.

مبل شویی تهران | راه های ارتباط با ما

۸۸۲۱۷۱۶۲

شمال تهران

۶۶۰۸۰۱۹۲

غرب تهران

۵۵۶۶۶۶۶۴

جنوب تهران

۰۹۱۲۸۳۵۴۲۸۱

سراسر تهران

تمیز کردن مبلمان از گرد و خاک

همانطورکه در بخش قبل دیدیم گرد و غبار بر روی سطوح و اشیاء مانند مبلمان می تواند به راحتی باعث نقل و انتقال بیماری ها شود. حال برای از بین بردن آنها بر روی مبلمان که بحث امروز ماست، می توانیم به روش های مختلفی عمل کنیم. مثلا هر هفته با جاروبرقی لای درزها و شکاف ها و روی پارچه مبل را تمیز کنیم، با دستمال نم دار و مخصوص گرد و خاک قسمت های چوبی را از بین ببریم و یا در نهایت مبل شویی را انجام دهیم.

منظور از مبل شویی سپردن سرویس مبلمان خود به شرکت هایی است که در زمینه شستشوی مبلمان تخصص کافی را دارند و آموزش دیده اند. بعضی افراد هم هستند که به جای این کار، سعی می کنند با استفاده از شوینده های معمولی و یک اسفنج خودشان در خانه مبل شویی را انجام دهند.

البته این کار ممکن است به ظاهر ساده تر و کم هزینه تر به نظر بیاید، اما باید یک مسئله را در نظر داشته باشند و آن هم اینکه انتظار بروز هر نوع خرابی و مشکل و لکه های پایدار، و یا از بین رفتن تاروپود پارچه رومبلی را هم در نظر داشته باشند!

پارچه های که برای مبلمان استفاده می شوند هر کدام دارای ویژگی هایی هستند و به همین دلیل نمی توان همگی آنها را به روش، با یک ماده شوینده تمیزکاری کرد.

البته تمیز کردن مبل های چرم تا حدودی آسانتر هستند اما در رابطه با آنها هم به کار بردن مواد شیمیایی اصلا توصیه نمی شود.

تاثیر گرد و غبار در طول عمر مبلمان

تاثیر گرد و غبار در طول عمر مبلمان

افزایش طول عمر مبلمان با حفظ تمیزی  

نشستن گرد و غبار بر روی مبل ها و یا خشک شدن و نفوذ آلودگی و لکه و کثیفی به داخل پارچه مبل، عمر پارچه مبل را کم می کند. این یک امر بدیهی است. هر وسیله ای اگر نظافت نشود، به مرور از بین خواهد رفت. مثل پوست انسان که در صورت عدم رعایت بهداشت و نظافت مستمر، پیر و چروکیده و خشک شده و شادابی اولیه خود را از دست خواهد داد.

مبل شویی می تواند عمر مبل های شما را افزایش دهد، میتواند زیبایی آنها را مثل روز اول نگه دارد، و همینطور در هزینه های شما هم صرفه جویی کند. البته نکته ای که در این میان باید در خاطر داشته باشید این است که در تمیزی مبلمان وسواس زیاد نداشته و بیش از حد معمول هم آنها را نسابید! گاهی اوقات استفاده زیاد از آب و شستشو دهنده ها برعکس عمل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری 55666664