آبان ۷, ۱۴۰۰ مدیر سایت

راه حل های خانگی برای از بین بردن لکه های روی مبل

مبل از وسایل بسیار پرکاربرد است که تمیز نمودن و رسیدگی به آن بسیار مهم است. بودن لکه و آلودگی روی مبل، چیزی نیست که بتوان راحت از کنار آن گذشت، چرا که بخش بزرگی از دکوراسیون منزل وابسته به تمیزی و سالم بودن مبلمان آن است. برخی افراد ترجیح می دهند برای از بین بردن لکه های روی مبل از خدمات مبل شویی تهران استفاده نمایند، تا نهایتا از نتیجه کار مطمئن باشند و برخی نیز مایل هستند شخصا اقدام به از بین بردن لکه و آلودگی روی مبل نمایند. در این مقاله سعی داریم برخی از راه حل های خانگی برای از بین بردن لکه های روی مبل را به شما معرفی نماییم.

راه حل های خانگی برای از بین بردن لکه های روی مبل

راه حل های خانگی برای از بین بردن لکه های روی مبل

استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه سفید

استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه سفید یکی از رایج ترین راه های پاک کردن لکه از روی مبلمان است. شما می توانید برای تهیه این محلول در ترکیب قوی تر از مقداری جوش شیرین، مقداری سرکه سفید، آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی استفاده نمایید. این ترکیبات می تواند هرگونه لکه سرسختی را از روی مبل های پارچه ای و مبل مخملی تمیز نماید. کافی است دستمالی را با محلول فوق مرطوب نمایید و سپس از بالا به پایین روی مبل بکشید. بعد از آن نیز با استفاده از دستمال دیگری، رطوبت روی مبل را خشک نمایید.

مبل شویی تهران | راه های ارتباط با ما

۸۸۲۱۷۱۶۲

شمال تهران

۶۶۰۸۰۱۹۲

غرب تهران

۵۵۶۶۶۶۶۴

جنوب تهران

۰۹۱۲۸۳۵۴۲۸۱

سراسر تهران

تمیز نمودن لکه آب روی مبل

لکه آب روی مبل یکی از لکه هایی است که اکثر خانم ها از آن شکایت دارند، برخی وقت ها آب به خاطر املاح زیادی که دارد، بعد از خشک شدن روی مبل، لکه های سفیدی از خود به جا می گذارد. شما می توانید با استفاده از آب جوش سرد شده و یک دستمال نخی لکه آب را پاک نمایید. در صورتی که لکه باز هم پاک نشد از محلول الکل و نمک روی آن قرار دهید و سپس به ترتیب از یک دستمال مرطوب و دستمال خشک برای تمیز و خشک کردن آن استفاده نمایید.

تمیز نمودن لکه خودکار از روی مبل

لکه جوهر و خودکار نیز از لکه های شایع روی مبلمان پارچه ای است. برای از بین بردن این لکه می توانید ابتدا قسمت لکه را خیس نمایید و سپس روی آن را با نمک بپوشانید و با پنبه بکشید. روش دیگر پاک کردن چنین لکه هایی استفاده از ترکیب گیلیسیرین و آمونیاک است. در خدمات مبل شویی تهران از شوینده و حلال های مناسبی برای پاک کردن لکه های روی مبل استفاده می نمایند.

راه حل های خانگی برای از بین بردن لکه های روی مبل

راه حل های خانگی برای از بین بردن لکه های روی مبل

تمیز نمودن لکه خون از روی مبل

لکه خون روی مبل از آن لکه هایی است که اگر بلافاصله آن را تمیز نکنید بعد از خشک شدن سرسخت می شود. در این صورت بهتر است مقداری نشاسته را با آب گرم مخلوط نمایید تا به شکل خمیر شود. سپس سطح لکه را با خمیر بپوشانید. بعد از خشک شدن خمیر را به آرامی جدا نمایید و سطح مورد نظر را با برس نرمی بکشید تا اثری از رد آن باقی نماند.

در صورتی که لکه های مبل سرسخت تر از آن می باشند که با روش های فوق تمیز شوند، بهتر است از بین بردن لکه های مبل را به خدمات مبل شویی تهران بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری 55666664